Co nas wyróżnia

Magiczny Dywan

Jako jedyne przedszkole w Pile korzystamy z tej interaktywnej pomocy dydaktycznej, która poprzez zabawę i naukę rozwija u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny Dywan zawiera w sobie system czujników ruchu, projektor i komputer. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

Gimnastyka dla Smyka

Przywiązujemy ogromne znaczenie do rozwoju fizycznego dzieci. Pamiętamy też o ich naturalnej potrzebie ruchu, dlatego nie zabraknie go w naszej codziennej działalności. W planie dnia uwzględniliśmy gimnastykę dla Smyka, improwizacje ruchowe i taneczne z wykorzystaniem chusty animacyjnej, metody Kniessów, a wszystko połączone z muzyką i grą na instrumentach.

Roztańczone przedszkolaki

niepublicznym przedszkolu Wesoła Przygoda uczymy dzieci prostych układów tanecznych - zabawa przy muzyce, kształtowanie poczucia rytmu, a przy okazji doskonałe ćwiczenie wyrabiające prawidłową postawę całego ciała.

Każdy może zostać aktorem

U nas nie zabraknie różnorodnych rekwizytów teatralnych i barwnych strojów. Zajęcia teatralne pobudzają zainteresowanie literaturą, otwierają dzieci na świat piękny, chociaż nieznany. Wyrabiają poczucie estetyki, pobudzają wyobraźnię i twórcze myślenie.

Poczytajki

Rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa w czasach dominującego odbioru audiowizualnego jest dla nas kwestią bardzo ważną. Dlatego każdego dnia dzieci wysłuchają ciekawych opowieści, interesujących historyjek czytanych przez nauczycieli i zaproszonych gości.

Dlaczego dinozaury wyginęły?

W naszym przedszkolu musimy najpierw zdobyć wiedzę na ich temat, później powiązać ją z tym, co już znamy, a na końcu wykorzystać i odpowiedzieć na pytanie w formie plastycznej makiety, krótkiego skeczu lub pantomimy, itp. Żeby zrozumieć dziecko musi samodzielnie zbadać, poznać, doświadczyć.

Zdrowie na talerzu

Zajęcia, podczas których każdy przedszkolak przekona się, że jest świetnym kucharzem. Nauczymy dzieci jak przygotować proste potrawy, wyrobimy w nich nawyki zdrowego żywienia. Zadbamy o zbilansowaną, dostosowaną do wieku i stanu zdrowia dietę.

Język obcy nie jest mi obcy

To dewiza, która będzie towarzyszyć każdemu dziecku. Oczywiście angielski to podstawa. Sprawimy, że dzieci zaprzyjaźnią się z tym językiem, a jego nauka stanie się dla nich przyjazną zabawą.

Dzieci dzieciom

Krótko mówiąc będziemy zapraszać do naszego przedszkoli a dzieci, które zaprezentują nam swoje talenty, pokażą zdobyte umiejętności i przekonają nasze pociechy, że nawet będąc dzieckiem można wiele osiągnąć.

Happy Birthday!

Urodziny dla każdego dziecka, to dzień wyjątkowy, dlatego świętować będziemy go także w naszym przedszkolu. W jaki sposób? A to już niespodzianka!

© 2024  |  Przedszkole Kreatywne Wesoła Przygoda
Projekt i realizacja MYKK