Zajęcia adaptacyjne

Pierwszy krok dziecka w samodzielność często bywa trudny. Zatem musimy zrobić wszystko, aby ułatwić dziecku przedszkolny start i dobrze przygotować do czekających je zadań. Cały nasz personel jest profesjonalnie przygotowany do pracy, jaką wykonuje. Wszyscy chcemy, aby wychowywane przez nas dzieci były radosne i wesołe, mądre i dobre. Pragniemy, aby „wystartowały” w życie z możliwie pełnym powodzeniem, dlatego też tak bardzo ważna jest współpraca rodziców z nauczycielem w życzliwej i pełnej wzajemnego zaufania atmosferze. Mamy, więc nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się taką atmosferę stworzyć dla dobra przyszłych przedszkolaków.

 

W naszym przedszkolu istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka, które jeszcze nie uczęszcza do przedszkola  na  odpłatne zajęcia   adaptacyjne  w  ciągu  całego  roku.  Dziecko  można  przyprowadzać  kilka  razy w tygodniu na 2 – 3 godziny. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, żeby oswoić się z nauczycielem,  otoczeniem,  innymi  dziećmi,  a  zajęcia  adaptacyjne  stopniowo  pozwolą  im  się przyzwyczaić do rozłąki z najbliższymi.

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz ze swoimi pociechami, które chcą poznać radość bycia przedszkolakiem. Prosimy o zabranie zmiennego obuwia.

 

Ponadto,  w  sierpniu   odbywają   się   zajęcia   adaptacyjne   dla   dzieci   zapisanych   do   przedszkola  od  1 września. Sierpniowe dni adaptacyjne stanowią  pierwszy  dłuższy  pobyt  dziecka  wraz  z  rodzicami
w przedszkolu. Odbywają się w dwa ostatnie robocze dni sierpnia. Zajęcia prowadzi nauczycielka, która będzie opiekować się grupą od 1 września. Zajęcia sierpniowe to czas, w którym maluchy w towarzystwie rodziców powolutku przyzwyczajają się do nowego miejsca, do pań, poznają kolegów i koleżanki, uczestniczą w pierwszych wspólnych zabawach, rysują, malują, śpiewają, tańczą, bawią się.

 

W tym czasie nauczycielka poznaje dzieci, rodziców i ich potrzeby oraz rozwiewa obawy. Nawet, gdy dziecko jest nieśmiałe, nie chce uczestniczyć w zajęciach, to u boku mamy z ciekawością obserwuje, co robią inni. Zajęcia adaptacyjne sierpniowe są bezpłatne.

 

Ułatw dziecku start wprzedszkolu

© 2024  |  Przedszkole Kreatywne Wesoła Przygoda
Projekt i realizacja MYKK